گروه مهندسی ماترن در سال 1392 فعالیت خود را در زمینه طراحی و اجرای ساختمان های متعدد در سطح تهران و شهرستان ها شروع کرده و طی این سال ها موفق شده ایم مجموعه ای از بناهای ارزشمند را در سطح تهران و کشور اجرا کنیم. هدف ما متفاوت بودن با توجه به دانش و توانایی های مجموعه خود است.

Instagram feed

0912-4499915 m.bolvardi17@gmail.com

طرای نما در موزه سن تلمو / گروه معماران نیتو سوبخانو

خانهدسته‌بندی نشدهطرای نما در موزه سن تلمو / گروه معماران نیتو سوبخانو

طرای نما در موزه سن تلمو / گروه معماران نیتو سوبخانو

موزه سن تلمو / گروه معماران نیتو سوبخانو

این پروژه بازسازی موفق موزه تاریخی سن تلمو است که توسط گروه معماران نیتو سوبخانو صورت گرفته است. فونسانتا نیتو و انریکه سوبخانو معمارانی اسپانیایی هستند و دفتری با نام گروه معماران نیتو سوبخانو را رهبری می کنند. آنها برای طراحی نمای این موزه با همکاری مشاوران خود صفحات سوراخ شده ای را در نظر گرفتند که با کاربرد در کنار یکدیگر شکل کاملاً تصادفی به خود گرفته و با پوشش گیاهی بیرون زده از داخل سوراخ ها نمایی جذاب و دوست داشتنی را در عین سادگی به وجود آورده اند. گروه معماران نیتو سوبخانو در طراحی این پروژه بر برقراری ارتباط با جامعه به لحاظ هنری و تاریخی تأکید داشتند. آنها می خواستند این بنای تاریخی را به گونه ای مدرن بازسازی کرده و این موزه را تبدیل به فضایی کنند که مکانی برای نشر دانش و افکار مردمان زمانه خود باشد.

طراحی نما - نمای کلی
طراحی نما - جزئیات

معماران برای تأمین نیازهای عملکردی پروژه یکی از بال های بنا را در زیر کوه نزدیک ساختمان و در امتداد ساحل گسترش دادند. این قسمت گسترش داده شده علاوه بر اینکه فضای بیشتری را برای موزه فراهم می کند، باعث بهبود دسترسی بازدید کنندگان از موزه نیز می شود. تأثیر بصری نمای بسیار زیبا و مدرن این پروژه مرهون همکاری نزدیک معماران پروژه با هنرمندان توانمند لئوپولدو فران و آگوستینا اترو بود که نمایی ساخته شده از صفحات استیل سوراخ شده را به صورت ترکیبی با پوشش گیاهی به وجود آوردند که در حقیقت شاخصه مهم این بنا و عامل اصلی معروفیت آن شده است. نورپردازی آن درشب نیز قابل توجه بوده و نورهای بیرون زده از درون سوراخ ها در شب ظاهری جذاب و زیبا به نما می بخشد. سادگی و در عین حال جذابیت بصری، احترام به زمینه، همسازی با ساختار سایت و بداعت در خلق نما را می توان از عوامل موفقیت این پروژه نامید.

طراحی نما - نمای صفحات
طراحی نما - فضای داخلی

ارسال دیدگاه