گروه مهندسی ماترن در سال 1392 فعالیت خود را در زمینه طراحی و اجرای ساختمان های متعدد در سطح تهران و شهرستان ها شروع کرده و طی این سال ها موفق شده ایم مجموعه ای از بناهای ارزشمند را در سطح تهران و کشور اجرا کنیم. هدف ما متفاوت بودن با توجه به دانش و توانایی های مجموعه خود است.

Instagram feed

0912-4499915 m.bolvardi17@gmail.com

طراحی نما با استفاده از مکعب های رنگی

خانهدسته‌بندی نشدهطراحی نما با استفاده از مکعب های رنگی

طراحی نما با استفاده از مکعب های رنگی

طراحی نما با استفاده از مکعب های رنگی

طراح: امانوئل مورکس

موقعیت: سایتاما، ژاپن

کاربری: بانک

مساحت زمین: 560/86 مترمربع

مساحت طبقات:588/07 مترمربع ( طبقه اول: 264/976 مترمربع و طبقه دوم: 296/808 مترمربع و طبقه آخر: 26/286 مترمربع)

زمان ساخت: ژوئن 2014

طراحی نما با استفاده از مکعب های رنگی

امانوئل مورکس طراح بانک شعبه شین کین سوگامو در کواگوچی برای طراحی نمای این ساختمان از مکعب های رنگارنگ با رنگ های گرم و روشن شبیه یک رنگین کمان و همراه با باغچه های کوچک روی این مکعب ها استفاده کرده است.

نمای بانک از مکعب های مختلف به صورت تورفته و بیرون آمده و با رنگ های باطراوت و متغیر طراحی شده و بعضی از این مکعب ها به عنوان باغچه کوچکی با گیاهان طبیعی و زنده پر شده اند. بانک در یک چهارراه شلوغ قرار گرفته است. مورکس احساس می کند این ساختمان با یک ” نمای متغیر” طراحی شده است که زمانی که از نقاط مختلف و مناسب به آن نگاه می شود “رنگ های به کار رفته در مکعب های خارجی، یک نما با تکراری موزون را به وجود آورده است که مانند نت های موسیقی در حرکت هستند و مانند یک رنگین کمان موزیکال به نظر می رسد.” گیاهانی مانند گل همیشه بهار و سنبل و درختان زیتون با ساختار مدرن مکعب ها آمیخته شده اند و تغییر فصل ها را مشخص می کنند. حتی پنجره ها هم گوینده احساس اشتیاق و علاقه هستند.

مورکس می گوید: ” محیط هایی با این نوع طراحی حس شادی و آرامش را در استفاده کنندگان ومردم جامعه افزایش می دهند.”

نما از مکعب های رنگی

برخلاف بانک های دیگر که در آن ها از رنگ هایی مانند خاکستری و آبی که باعث سردی محیط می شود استفاده می شود، این بانک مانند یک اتاق بازی طراحی شده با چیدمان مدرنی از صندلی هایی با رنگ های روشن و شاد مانند صورتی و سبز روشن و … و مکعب های رنگی در روی دیوار داخلی بانک نیز تکرار شده است. این شیوه طراحی توانسته است به طور قابل ملاحظه ای محیط سرد بانک را به محیطی شاداب تبدیل کند.

طراحی نمای رنگی - نمای نزدیک

امانوئل مورکس یک معمار فرانسوی است که در سال 1996 در توکیو زندگی می کرد. او تأکید خاصی برای استفاده از طرح “shikiri” در کارهایش دارد: یعنی تقسیم بندی و خلق فضاها با استفاده از رنگ ها

این معمار می گوید: ” من از رنگ ها به عنوان یک عامل سه بعدی برای ساخت فضاهای زمینه ای استفاده می کنم نه به عنوان رنگ آمیزی در پایان کار.” قبلاً او سه شعبه دیگر برای بانک شین کین با طرح های مدرن، چشم نواز و با رنگ های روشن و زیبا طراحی کرده است.

شعبه ناکائوکی این بانک در کواگوچی واقع شده است که حدود یک ساعت تا توکیو فاصله دارد.

امانوئل مورکس در طراحی نمای این بانک شیوه های گذشته طراحی بانک را کنار گذاشته و موفق به خلق نمایی متفاوت با الگوی همه بانک های متداول شده است. 

طراحی نمای رنگی - داخلی

ارسال دیدگاه