گروه مهندسی ماترن در سال 1392 فعالیت خود را در زمینه طراحی و اجرای ساختمان های متعدد در سطح تهران و شهرستان ها شروع کرده و طی این سال ها موفق شده ایم مجموعه ای از بناهای ارزشمند را در سطح تهران و کشور اجرا کنیم. هدف ما متفاوت بودن با توجه به دانش و توانایی های مجموعه خود است.

Instagram feed

0912-4499915 m.bolvardi17@gmail.com

طراحی نما

خانهطراحی نما

طراحی نما از جمله مهمترین زمینه هایی است که در معماری و طراحی ساختمان وجود دارد. قطعا همه ما تجربه هایی از دیدن نماهایی زیبا داریم و میدانیم تا چه میزان می تواند تاثیرگذار باشد. و قطعا چقدر دلنشین است اگر بتوانیم ساختمانی با چنین نماهای زیبایی داشته باشیم و یا ساکن یکی از این ساختمان های زیبا باشیم. با توجه به اینکه اولین ارتباط افراد با یک پروژه ساختمانی از طریق نمای خارجی آن شکل می گیرد، طراحی نمای ساختمان تأثیر بسزایی در تلقی و برداشت افراد از کیفیت و نوع ساخت پروژه شما دارد. یک طراحی زیبا و اجرای با کیفیت در نمای ساختمان می تواند تأثیری ماندگار بر ذهن مخاطب بگذارد.

هدف این دفتر طراحی و اجرای نماهای ساختمانی بدیع، خاص و زیبا به همراه انتخاب بهترین مصالح و با هزینه مناسب می باشد.

در فرآیند طراحی نما با توجه به سلیقه و خواست کارفرما، طراحی در سبک های مدرن و کلاسیک با استفاده از مصالح مناسب صورت خواهد گرفت.

همچنین با توجه به اجباری بودن تأییدیه نما در مناطق 22 گانه شهر تهران و سخت شدن روزافزون فرآیند اخذ تاییدیه، یکی از مزیت های این دفتر اخذ تاییدیه کمیته نما در کمترین زمان ممکن است که نتیجه سال ها تجربه و کار تخصصی در زمینه طراحی نما در مناطق مختلف شهر تهران و همچنین در سراسر کشور است و به این ترتیب در زمان سازندگان و مالکان محترم صرفه جویی قابل توجهی می شود.

در زیر برخی از نماهای طراحی شده توسط دفتر آورده می شود که خوشحالیم رضایت مشتریان را به همراه داشته و در بسیاری از موارد جزو نماهای برگزیده مناطق مختلف بوده اند.

طراحی نمای ساختمان مسکونی لاله (تهران – سعادت آباد) نمای برگزیده منطقه 2

طراحی نمای ساختمان مسکونی (تهران – نیاوران) نمای برگزیده منطقه 1

طراحی نمای مسکونی (تهران – اختیاریه)

طراحی نمای مسکونی (تهران – زعفرانیه)

طراحی نمای ساختمان مسکونی (تهران – یوسف آباد)

طراحی ساختمان دامپزشکی (لواسان)

طراحی نمای ساختمان مسکونی (تهران – دروس)

طراحی نمای ساختمان مسکونی (تهران – سعادت آباد)

طراحی نمای ساختمان مسکونی (تهران – امیرآباد)

طراحی نمای ویلا (لواسان)

طراحی نمای ساختمان مسکونی (تهران – پاسداران)

طراحی نما سردر و ورودی سازمان امور مالیاتی کل کشور (تهران – بهارستان)

طراحی نما مسکونی (تهران – منطقه 8)

طراحی نمای کلاسیک (شیراز)

طراحی نمای ساختمان مسکونی کلاسیک (بندرعباس)

طراحی سردر و ورودی کلاسیک (تهران – پردیس)

طراحی نمای کلاسیک (مشهد)

قیمت طراحی نما

تعرفه پیشنهادی گروه مهندسی ماترن برای طراحی نما بین 10/000 تا 20/000 تومان بر اساس هر متر مربع سطح نما می باشد. این اختلاف قیمت به این دلیل است که نماها شرایط مختلفی دارند که در تعیین قیمت نهایی تاثیر می گذارد. در زیر به چند مورد از این عوامل تاثیرگذار اشاره می شود:

 • ملک در چه شهری قرار دارد؟ طبیعتا هزینه طراحی نما در شهر تهران و بعد از آن در دیگر کلان شهرها بالاتر از شهرهای کوچک است.
 • اگر بنا در تهران قرار دارد در کدام منطقه واقع است؟ این مسئله خود بسیار حائز اهمیت است. تمام کسانی که در تهران جواز ساخت گرفته و با شرایط کمیته های نما آشنا هستند می دانند که شرایط کمیته نما تقریبا در هیچ دو منطقه ای شبیه به هم نیستند. در هر کدام از مناطق افراد مختلف عضو کمیته نما هستند و هر کدام نظر خود را دارند. حتی نظرات و سلیقه های افراد مختلف در کمیته نمای یک منطقه دقیقا شبیه به هم نیستند. برخی از مناطق سخت گیرتر بوده و یا روی مسائل خاصی حساس هستند و برخی مناطق دیگر خیر. بنابراین حتی منطقه نیز در شرایطی که بر اساس آن قیمت طراحی نما مشخص می شود تاثیر دارد. پس بسیار مهم است که کار اخذ تاییدیه کمیته نما به کسی سپرده شود که در آن منطقه خاص دارای تجربه است و با افراد عضو کمیته نما و نظرات و سلایق آنها آشناست.
 • سطح نما چقدر است؟ سطح نما نیز از دیگر عوامل مهم و تاثیرگذار در تعیین تعرفه طراحی نما می باشد. طبیعتا قیمت طراحی نما بر اساس متر مربع برای نمایی با 100 متر مربع ویا 5000 متر مربع متفاوت است. واضح است که هرچقدر سطح نما بیشتر باشد قیمت طراحی نما بر اساس هر متر مربع کمتر می شود.
 • سبک طراحی چیست؟ از عوامل تاثیرگذار دیگر سبک طراحی است. سبک طراحی نمای ساختمان کلاسیک دارای جزئیات بیشتری بوده و زمان بیشتری برای طراحی آن مورد نیاز است. از طرف دیگر سبک مدرن و یا مینیمال دارای جزئیات کمتری است و معمولا در قیمت گذاری ارزان تر در نظر گرفته می شود. (لازم به ذکر است که نمای کلاسیک در تهران توسط کمیته نما ممنوع شده و مثال ذکر شده تنها برای شهرستان ها و یا طراحی نمای ویلا بیان شد.)
 • آیا نیاز به اخذ تاییدیه کمیته نما می باشد یا خیر؟ گاهی طراحی نما برای شهرستان و یا برای یک ویلاست که خارج از بافت شهری است و نیاز به اخذ تاییدیه کمیته نما نمی باشد، بنابراین طراحی نما در این موارد هزینه کمتری نسبت به نماهایی دارد که نیازمند اخذ تاییدیه کمیته نما می باشند. اگر با کمیته های نما آشنا باشید می دانید که جهت ارائه نما به کمیته نیاز به تهیه و ارائه یک آلبوم مفصل است که علاوه بر طرح سه بعدی نما می بایست شامل مدارک متعددی مثل تصاویر همجواری ها، جزئیات اجرایی و … باشد.
 • کاربری ساختمان چیست؟ اینکه کاربری ساختمان مسکونی، تجاری، اداری و … باشد نیز عامل بعدی است که قیمت و تعرفه طراحی نما را مشخص می کند.
 • آیا نیاز به نقشه های اجرایی می باشد یا خیر؟ گاهی مالکین علاوه بر نقشه ها و جزئیات ارائه شده به شهرداری برای دقت بیشتر عملیات اجرایی نیاز به نقشه های فاز 2 دارند. این نقشه ها که علاوه بر نقشه های مورد نیاز شهرداری هستند دارای هزینه مازاد بر رقم توافق شده برای اخذ تاییدیه کمیته نما می باشند.
 • آیا یک آلترناتیو کافی است و یا مایلید چند نمونه طراحی نما برای شما تهیه شود؟ گاهی مالکان ترجیح می دهند به جای داشتن تنها یک نمونه طراحی چند نمونه طراحی نما داشته و از بین آنها یکی را انتخاب کنند. این مورد نیز محاسن خود را دارد. در این شرایط بدیهی است مبلغی به هزینه طراحی نما افزوده خواهد شد.

تمامی موارد ذکر شده در بالا از جمله عواملی هستند که شرایط نماها را با هم متفاوت می کنند. چنانچه مایل هستید بیشتر با کارشناسان ما صحبت کرده و در مورد جزئیات قیمت گذاری و شرایط گروه مهندس ماترن اطلاعات بیشتری به دست آورید می توانید به صفحه تماس با ما مراجعه فرمایید.

زمان مورد نیاز برای طراحی نما و اخذ تاییدیه کمیته نما

زمان مورد نیاز برای طراحی نما نیز تابع متغیرات زیادی است از جمله:

 • مقدار مساحت نما
 • سبک طراحی نما
 • شهر و منطقه و اینکه نیاز به تاییدیه کمیته نما می باشد یا خیر
 • آیا نیاز به تهیه نقشه های فاز 2 هست یا خیر

اما گذشته از موارد ذکر شده چنانچه برای وضوح بیشتر بخواهیم زمانی را به مشتریان خود اعلام کنیم طراحی نما بسته به متغیرات ذکر شده بین 4 تا 8 روز انجام خواهد شد و طی 2 تا 3 روز آلبوم مورد نیاز برای ارائه به کمیته نما تهیه خواهد شد (چنانچه با آلبوم مورد نیاز برای ارائه به کمیته نما آشنایی ندارید در همین صفحه در بخش مدارک مورد نیاز برای اخذ تاییدیه کمیته نما می توانید این مدارک را ملاحظه فرمایید.) پس از این مرحله آلبوم نمای پیشنهادی به کمیته نما ارائه شده و منتظر نوبت دهی کمیته نما می مانیم. معمولا روند اخذ تاییدیه کمیته نما در شهرداری حدود دو هفته طول می کشد و طبق تجربیات قبلی ما کل فرآیند طراحی نما و اخذ تاییدیه کمیته نما از زمان مراجعه کارفرما تا اخذ تاییدیه کمیته نما حدود یک ماه و در خیلی موارد کمتر از این زمان طول می کشد ولی در نظر گرفتن یک ماه برای کل فرآیند زمان معقولی است.

شرکت طراحی نما و اخذ تاییدیه کمیته نما

چرا اکنون طراحی نما و اخذ تاییده کمیته نما امری تخصصی است؟

معماری رشته ای گسترده است و هر معماری یا شرکتی این فرصت را پیدا نخواهد کرد که در همه زمینه های مختلف معماری و صنعت ساختمان کار کند. عملا شرکت های مختلف پس از مدتی کار کردن وارد یک یا چند حوزه خاص می شوند. از اینرو اهمیت بسیاری دارد جهت طراحی نما کار را به شرکتی بسپارید که در این زمینه تخصص و تجربه کافی را داشته و عملا سال ها در این زمینه کار کرده باشد. بخصوص چنانچه نیاز به اخذ تاییدیه کمیته نما دارید این مسئله اهمیت بیشتری پیدا می کند چرا که کمیته نماها در منطقه های مختلف شرایط خاص خود را دارند و نیاز به کسی است که تجربه شرکت و حضور در کمیته نماهای مختلف در مناطق مختلف را داشته باشد. تجربه بسیاری از مالکان نشان می دهد که سپردن کار طراحی نما و اخذ تاییدیه کمیته نما به کسانی که تجربه حضور در کمیته نما را ندارند باعث تلف دن وقت مالکان و به تعویق افتادن اخذ جواز ساخت آنها شده و باعث وارد شدن ضرر و زیان به آنها شده است. ما تجربه بسیاری داریم از مالکانی که پس از هفته ها درگیر بودن در فرآیند اخذ تاییدیه کمیته نما در نهایت کار خود را به شرکت ما سپرده و موفق شده ایم در مدت کوتاهی با طراحی نمای زیبا نظر کمیته نما را نیز جلب کنیم و عملا باعث صرفه جویی در زمان و هزینه مشتریان خود شده ایم. تیم ما با توجه به سال ها تجربه در طراحی نما و شرکت در کمیته نماهای متعدد در مناطق مختلف مانند کمیته نما منطقه 1 و 2 و 3 و 4 و 5 و 6 و 7 و 8 و 9 و 10 و 11 و 12 و 14 و 16 و 18 و 21 و 22 اکنون کاملا به شرایط طراحی نما و اخذ تاییدیه کمیته نما در مناطق مختلف واقف بوده و توانایی این را داریم طرحی زیبا و در عین حال مورد تایید کمیته نما ارائه داده و بدین وسیله باعث صرفه جویی در وقت و هزینه مشتریان خود شویم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با متخصصان ما می توانید به صفحه تماس با ما مراجعه فرمایید.

ارسال دیدگاه