انجام طراحی نما

انجام طراحی نما

در فرآیند انجام طراحی نما به این دلیل که باید همه جوانب از قبیل زیبایی شهری، سازگاری با اقلیم، نیاز ساکنین، سلیقه کارفرما و ... در نظر گرفته شود نیازمند دانش و تجربه بسیار است، به ویژه در سال های اخیر با توجه به آگاهی و توجه عموم مردم نسبت به طراحی نما و نقش آن در معرفی بنا و ارزش افزوده ای که به همراه دارد نیاز به مشاوره با افراد مجرب در انجام طراحی نما بیش از پیش احساس می شود.

کادر مجرب ماترن انجام طراحی نما را در قالب شبیه سازی های سه بعدی با نرم افرازهای مختلف و نقشه های فاز دو اجرایی دقیق به کارفرما و شهرداری جهت دریافت تأییدیۀ نما ارائه می نمایند.

هدف دفتر ماترن انجام طراحی نماهای مدرن و خلاقانه برای ساختمان است که سابقۀ اجرا و طراحی این گونه نماها را برای ساختمان های با کاربری مسکونی و تجاری در مناطق 22گانه تهران و همچنین برخی استان ها دارا می باشد که تعدادی از آن ها در بخش نمونه کارها قرار داده شده است و برای مشاهدۀ نمونه های دیگر می توانید به دفتر مراجعه فرمایید.

روش های انجام طراحی نما

علاوه بر مصالحی از قبیل سنگ، آجر و چوب که در گذشته نمای اغلب ساختمان ها را پوشش می دادند مصالح جدیدی مانند ورق های کامپوزیت، شیشه، سرامیک، سنگ مصنوعی و مش های فولادی نیز در سال های اخیر در انجام طراحی نما مورد استفاده قرار گرفته اند. همچنین روش های نوینی در انجام طراحی نما جایگزین روش های گذشته شده است که آنها را به اختصار شرح می دهیم.

در اجرای نماهای با مصالح سنگ، آجر و سرامیک از دو روش دوغابی و خشک استفاده می شود که روش دوغابی در زمان های گذشته نیز کاربرد داشته اما روش خشک در سال های اخیر مورد استقبال گرفته است که نسبت به روش دوغابی دارای مزایایی از جمله استحکام، سرعت بالا در اجرا، کاهش هزینه بازسازی و ترمیم، افزایش عمر مفید و امکان بازیافت دوباره مصالح به کار گرفته شده می باشد.

انجام طراحی نما و اجرای آن شیشه ای در 3 نوع فریم لس، اسپایدر و کرتین وال صورت می گیرد. در نمای فریم لس سطح نما توسط پروفیل های فلزی شبکه بندی می شود و سپس فریم نما در داخل این شبکه ها قرار می گیرد.این فریم ها دارای لاستیک های مخفی هوابندی و آبندی می باشند که شیشه به آسانی روی آنها نصب می شود این فریم ها دارای رنگ های متعددی هستند. نمای اسپایدر معمولا  شیشه لمینت شده ای دارد متشکل از دو لایه شیشه سکوریت  6میلیمتر فلوت استاندارد درجه یک ودر لایه طلق که در مجموع 52/1میلیمتر و در بین دو شیشه سکوریت قرار می گیرد. نمای کرتین وال یکی از نماهای مدرن با ترکیب پروفیل های آلومینیومی بعنوان سازه و لاستیک های آب بندی و هوابندی و اتصالات نصب می باشد.

 

 

 

تماس با ما

آدرس: میدان هفت تیر، خیابان شهید مفتح، کوچه زهره، پلاک 20

تماس: 09124499915

ایمیل: info@facade-interior.com

مدیریت: محمد بلوردی