گروه مهندسی ماترن در سال 1392 فعالیت خود را در زمینه طراحی و اجرای ساختمان های متعدد در سطح تهران و شهرستان ها شروع کرده و طی این سال ها موفق شده ایم مجموعه ای از بناهای ارزشمند را در سطح تهران و کشور اجرا کنیم. هدف ما متفاوت بودن با توجه به دانش و توانایی های مجموعه خود است.

Instagram feed

0912-4499915 m.bolvardi17@gmail.com

طراحی نما در نمایشگاه کیفر تکنیک

خانهدسته‌بندی نشدهطراحی نما در نمایشگاه کیفر تکنیک
طراحی نمای متحرک

طراحی نما در نمایشگاه کیفر تکنیک

نمایشگاه کیفر تکنیک

معماران: گروه معماران ارنست گیزلبرت و همکاران

مکان: اشتایر مارک / اتریش

طراحی نمای متحرک

گروه معماران ارنست گیزلبرت و همکاران نمایشگاه کیفر تکنیک را طراحی کرده اند. این ساختمان دارای کاربری اداری و نمایشگاهی است. ویژگی بارز طراحی این ساختمان نمای آن است. ارنست گیزلبرت و همکارانش برای طراحی نمای این ساختمان پوسته ای متحرک را در نظر گرفتند. این پوسته با توجه به شرایط اقلیمی و در جهت بهبود شرایط محیطی داخلی تغییر کرده و محیطی همواره مطلوب را برای کاربران بوجود می آورد. قطعاتی که در نما طراحی شده اند امکان کنترل توسط استفاده کنندگان را دارا می باشند.

طراحی نمای متحرک-نیم باز

ساختمان با استفاده از ستون های بتنی با هسته فولادی، سقف بتن مسلح و دیوارهای آجری ساخته شده است. گروه معماران ارنست گیزلبرت و همکاران برای طراحی نمای متحرک و بدیع ساختمان قطعاتی از جنس آلومینیوم عایق شده با عایق مرکب خارجی (EIFS) به رنگ سفید را در نظر گرفتند که درون ساختاری از ستونک های عمودی و رانرهای افقی از جنس آلومینیوم جای گرفته اند. قطعات نما توسط موتورهای کوچکی حرکت کرده و در صورت نیاز با توجه به خواست کاربران در برابر شیشه های نما قرار گرفته و مانع از ورود نور خورشید شده و یا برعکس از مقابل نما کنار رفته و باعث می شوند نور خورشید به داخل فضا نفوذ کند.

طراحی نمای متحرک-بسته

نمای ساختمان با گذشت زمان طی روز و جابجایی مکان خورشید در آسمان تغییر کرده و در هر زمانی طی روز و در روزهای مختلف می توان شکل جدیدی از نما را دید. این نما را می توان مجسمه ای پویا نامید که در تضاد آشکار با نماهای معمول است که شکلی واحد دارند. چند سالی است معماری حرکتی در بین برخی از معماران به عنوان سبک معماری آینده مورد توجه قرار گرفته و این نما را نیز می توان نمونه ای از این نوع معماری دانست. پویایی نما علاوه بر زیبایی، جذابیت و بداعت امکان تنظیم شرایط محیطی فضای داخل را نیز فراهم می کند.

جذابیت و زیبایی این نما را می توان حاصل هماهنگی اصول زیبایی شناسی مدرن، تکنولوژی و ملاحظات زیست محیطی دانست. 

طراحی نما- نمای نزدیک

جهت مشاهده برخی نمونه کارهای گروه مهندسی ماترن و مشاوره با کارشناسان ما می توانید به صفحه طراحی نما مراجعه فرمایید.

ارسال دیدگاه